rp1ceh6dqi8l3ehbyv3sbu6287r4a8
 

Wakacje na studencką kieszeń #4 ToruńMasz ochotę zjeść najlepsze pierniki? Chcesz przy tym zobaczyć coś ciekawego? Przygotowaliśmy listę, która może Ci pomóc!


MUZEA

Nie tylko piernikiem Toruń stoi! Nie brak w nim także muzeów, które konkretnego dnia możesz odwiedzić zupełnie za darmo. Tym dniem dla większości z nich jest środa. Należy do nich Muzeum Okręgowe, Ratusz Staromiejski, Muzeum Toruńskiego Piernika, Muzeum Twierdzy Toruń Dom Mikołaja Kopernika, Muzeum Podróżników im. Tony'ego Halika, Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów i Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą. Każdy, kto ma ochotę dowiedzieć się czegoś o kulturze ludowej i grupach etnicznych z tamtych rejonów w środy bezpłatnie odwiedzi także Park Etnograficzny, Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce oraz Park Etnograficzny w Kaszczorku. Natomiast w czwartek, za symboliczną złotówkę, zwiedzisz Centrum Sztuki Współczesnej.


MIKOŁAJ KOPERNIK

Jak na miasto Mikołaja Kopernika przystało - w Toruniu znajduje się również kilka atrakcji z nim związanych. Jedną z nich jest multimedialna fontanna “Cosmopolis” nawiązująca do słynnego dzieła “O obrotach sfer niebieskich”. Pokazy odbywają się w godzinach wieczornych, ale dokładne godziny uzależnione są od pory roku i zapadania zmroku. Kolejnym charakterystycznym punktem na mapie Torunia jest pomnik Kopernika znajdujący się na Rynku Staromiejskim.


PIERNIKI

Będąc w Toruniu nie można nie zjeść pierników! Kupić możecie je właściwie na każdym kroku. Żeby dowiedzieć się o nich czegoś więcej - warto wybrać się także do Muzeum Toruńskiego Piernika, które już od października aż do końca kwietnia możecie zwiedzać bezpłatnie w każdą środę.


GDZIE PÓJŚĆ ZE ZNAJOMYMI?

Ciekawą opcją na wspólne wyjście są darmowe pokazy filmowe – i to nie byle jakie! 3 razy w miesiącu macie okazję obejrzeć film niespodziankę w Artus Cinema. Darmowe bilety dostępne są pół godziny przed seansem, a ilość miejsc jest ograniczona. Każdy seans poprzedza także krótki wstęp przedstawiający nieco wyświetlany później film. Co jeszcze można razem robić? Zobaczyć krzywą wieżę! Żeby to zrobić - wcale nie trzeba wyjeżdżać za granicę - swoją krzywą wieżę ma także Toruń! Odchylenie wieży od pionu wynosi aż 146 centymetrów, a wokół jej budowy krążą legendy. Kolejną propozycją może być Bulwar Filadelfijski - miejsce idealne na wieczorny spacer i wyjście do restauracji ze znajomymi.

Jakie są Twoje ulubione miejsca w Toruniu? A może masz znasz miejsce z najlepszymi piernikami? Daj znać w komentarzu!


10 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie