rp1ceh6dqi8l3ehbyv3sbu6287r4a8
 

Wakacje na studencką kieszeń #3 PoznańPlanujesz odwiedzić stolicę Wielkopolski? A może wybierasz się tam na studia i chcesz najpierw zobaczyć samo miasto? Mamy dla Ciebie propozycje, które warto sprawdzić!


KOZIOŁKI

Poznań słynie ze swoich koziołków, będąc tam wręcz trzeba je zobaczyć! Gdzie i kiedy możesz to zrobić? Słynne poznańskie koziołki - dla przyjaciół Tyrek i Pyrek (nazwa pochodzi oczywiście od ziemniaków - pyr!) codziennie o 12.00 goszczą na wieży poznańskiego ratusza przy ulicy Stary Rynek 1. Wraz z ich pojawieniem się możesz także usłyszeć poznański hejnał. Co jeszcze warto zobaczyć w ich okolicy? Jeśli jesteś tam w sobotę - przejdź się do Bazyliki Kolegiackiej przy ulicy Gołębia 1 i posłuchaj koncertów organowych! W okresie wakacji odbywają się codziennie, poza nimi w każdą sobotę o 12:15. Wstęp na koncerty jest zupełnie darmowy.


MUZEA

W Poznaniu nie brakuje muzeów, które masz okazję odwiedzić bez żadnych opłat! Spora część z nich oferuje darmowe wejście w soboty. Należy do nich Muzeum Narodowe przy alei Marcinkowskiego 9, w którym znajdziesz perełki takie jak mumia krokodyla i jedyny obraz Moneta w Polsce. Kolejne z nich to Muzeum Historii Miasta Poznania w Ratuszu, w którym możesz poznać historię Poznania od XIII wieku! Następne muzeum jest prawdziwą gratką dla fanów muzyki – Muzeum Instrumentów Muzycznych - jedyne takie w całej Polsce! Znajduje się tak około 2,5 tysiąca różnych instrumentów z całego świata, bez żadnych opłat odwiedzisz je w każdy wtorek. W tym dniu za darmo odwiedzisz też Muzeum Armii Poznań, Muzeum Uzbrojenia, Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, Muzeum Martyrologii Wielkopolan-Fort VII i Muzeum Powstania Poznańskiego - Czerwiec 1956.


RELAKS

Idealne miejsce, żeby odpocząć i poznać to piękne miasto z trochę innej strony to okolice Jeziora Maltańskiego. Na samym jeziorze odbywają się regaty, a w jego okolicach możesz znaleźć wiele sportowych atrakcji. Niezależnie od pory roku, w jego okolicy, często organizowane są różne koncerty i festyny, znajdziesz tam także Ogród Czasu z zegarami słonecznymi, a w bliskiej okolicy Nowe ZOO i park linowy. Ciekawym miejscem jest Park Sołacki - piękny ogród w stylu angielskim, gdzie możesz odpocząć i zrelaksować się na łonie natury. Jeśli masz ochotę na wypad ze znajomymi, ale nie do końca wiesz, gdzie pójść - rozważ brzegi Warty! Jeśli pogoda dopisuje – spotkasz tam mnóstwo poznaniaków, jest to też miejsce, gdzie możesz legalnie spożywać alkohol na świeżym powietrzu! Piękne miejsce na wieczorny spacer to również Ostrów Tumski - ostatnia wyspa na Warcie, na której znajdziesz Katedrę Poznańską, w której pochowano pierwszych władców Polski.


OGRÓD ZOOLOGICZNY

A właściwie w Poznaniu są nawet dwa! Poza Nowym Zoo, otwartym w 1974 roku, w którym spotkacie bardzo dużo zwierząt, warto też wspomnieć o tak zwanym Starym Zoo. Swoją działalność zaczęło już sto lat wcześniej, bo w 1874 roku! Wstęp do Starego Zoo jest zupełnie darmowy przez cały rok, a znajdziecie tam zwierzęta takie jak lemury, małpy czy alpaki. Jest tam również niewielki park linowy, karuzela i plac zabaw, a także siłownia i miejsce piknikowe!


Zaciekawiły Cię znalezione przez nas atrakcje? A może już je sprawdziłeś/łaś? Podziel się wrażeniami w komentarzu!

28 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie