rp1ceh6dqi8l3ehbyv3sbu6287r4a8
 

Wakacje na studencką kieszeń #2 TrójmiastoLubisz spędzać czas na plaży, ale jednak chcesz robić też coś poza tym? A może jesteś fanem aktywnego spędzania czasu? W Trójmieście na pewno znajdziesz coś dla siebie! Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy!

GDAŃSK

Gdańsk często nazywany jest Światową Stolicą Bursztynu! Nie trudno się więc dziwić, że można znaleźć w nim takie miejsca jak Muzeum Bursztynu, które w każdy wtorek odwiedzisz zupełnie za darmo. Tego samego dnia, bez żadnych opłat, odwiedzisz także Muzeum Historyczne Miasta Gdańska i Muzeum II Wojny Światowej. W środy natomiast bezpłatnie odwiedzisz gdański Żuraw - najstarszy dźwig portowy w całej Europie! W tej okolicy na pewno warto także przejść się Długim Rynkiem i zahaczyć o fontannę Neptuna czy Bazylikę Mariacką. Każdy fan architektury może także zwiedzić Muzeum Wnętrz Mieszczańskich, które za poniedziałkowe wizyty w sezonie letnim (do 30. Września) nie pobiera opłat. Jeśli natomiast zależy Ci na pięknych krajobrazach – zajrzyj do Zbiornika Wodnego Kazimierz - wystarczy wcześniej zarezerwować zwiedzanie na stronie internetowej. Fani historii powinni zwiedzić także Westerplatte i Europejskie Centrum Solidarności (wystawy czasowe są darmowe).

GDYNIA

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza do siebie wszystkich zainteresowanych na darmowe zwiedzanie wystaw zarówno stałych jak i czasowych w każdy piątek. Salę Tradycji Akademii Morskiej odwiedzisz bez opłat w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. We wtorek możesz zwiedzić też Muzeum Marynarki Wojennej, w środę Muzeum Emigracji, a w sobotę i niedzielę Domek Żeromskiego. Gdynia to także doskonałe miejsce na piesze wędrówki! Możesz wybrać się na Kamienną Górę, Klif Orłowski i Kępę Redłowską!

SOPOT

W Sopocie za darmo odwiedzicie takie miejsca jak Muzeum Sopotu (darmowe w niedziele). Jeśli masz problemy z górnymi drogami oddechowymi – zahacz też o tężnię, która znajduje się na terenie Ośrodka Żeglarskiego Sopot 34 (wstęp darmowy). Każdy, kto interesuje się wczesnym średniowieczem świetnie odnajdzie się w Grodzisku w Sopocie, które znajduje się bardzo blisko plaży, a w soboty oferuje darmowe zwiedzanie. Jednym z ciekawszych i niewątpliwie wartych zobaczenia miejsc w Sopocie jest także Krzywy domek przy ul. Bohaterów Monte Cassino 53, która potocznie nazywana jest Monciakiem i jest jednym z najbardziej rozpoznawanych deptaków w całej Polsce! W ramach Sopot Molo Jazz Festival (3-5.08) za darmo posłuchasz też jazzu!

AKTYWNOŚCI

W Trójmieście nie brakuje darmowych form aktywnego spędzania czasu! Jeśli lubisz sporty – możesz uczestniczyć Gdańsku w darmowych zajęciach z jogi (wtorki o 18:00), zumby (czwartki o 19:00), biegania (czwartek 18:30) czy warsztatów wrotkarskich (sobota i niedziela o 12:30) i wielu innych! Jeśli chcesz spędzić czas aktywnie z rodziną - przejrzyj gdańskie piesze wędrówki rodzinne (każda niedziela 9:30-13:00) i rodzinne gry terenowe.

To jak? Które miasto wybrałeś? A może zwiedzisz je wszystkie? Koniecznie daj znać w komentarzu!

54 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie