rp1ceh6dqi8l3ehbyv3sbu6287r4a8
 

Wakacje na studencką kieszeń #1 WrocławSesja, sesja i co dalej? Jak zaplanować upragnione wakacje? Jakie ciekawe miejsca można znaleźć we Wrocławiu i które z nich są idealne na studencką kieszeń? Koniecznie sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy!


ARCHITEKTURA

W stolicy Dolnego Śląska można znaleźć przykłady budynków wybudowanych w przeróżnych stylach architektonicznych – od renesansu przez modernizm aż po socrealizm. Do najciekawszych i najbardziej znanych budynków należą niewątpliwie Hala Stulecia i Sky Tower, ale nie brakuje również tych znanych znacznie węższemu gronu. Niewiele osób wie, że we Wrocławiu znajdziecie budynek w kształcie igloo i grzybka - jeśli chcecie dowiedzieć się o nich więcej - koniecznie wpadnijcie TUTAJ!


MUZEA

We Wrocławiu nie brakuje także różnorodnych muzeów, a wiele z nich w wybrane dni możesz zwiedzić zupełnie za darmo. We wtorki za darmo zwiedzicie wystawę stałą w Pawilonie Czterech Kopuł, a w środę Muzeum Architektury. W czwartek zaoszczędzić możecie wybierając się do Muzeum Współczesnego, a w sobotę swoje drzwi otwiera Muzeum Narodowe, Muzeum Etnograficzne i Muzeum Poczty i Telekomunikacji.

Dodatkowo – bez względu na dzień tygodnia - zupełnie za darmo możecie też zwiedzić muzea takie jak Muzeum Radia Wrocław, Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego i Muzeum Farmacji.


SPACERY Z PRZEWODNIKIEM

Wraz z początkiem lata we Wrocławiu ruszyła kolejna edycja letnich spacerów z przewodnikiem. W każdy weekend aż do końca września organizowane są darmowe wycieczki piesze lub rowerowego różnych dzielnicach Wrocławia. Orientacyjny czas każdej z nich to 2 godziny, a ich tematyka jest bardzo różnorodna - od tych bardziej historycznych bo te związane z bajkami i filmami, wydarzenia startują też w różnych miejscach, więc bez problemu znajdziesz coś blisko siebie!


RELAKS NAD WODĄ

We Wrocławiu nie brakuje zielonych kąpielisk i plaż miejskich czy beach barów. Kąpieliska na Królewieckiej, Harcerskiej i Jeziorowej otwierają się już 25.06 a wstęp na nie będzie zupełnie darmowy! Poza opieką ratowników znajdziesz na nich dodatkowe atrakcje jak miejsce na ognisko czy boiska do siatkówki plażowej. Większość beach barów funkcjonuje już od połowy maja, a poza leżakami i piaskiem znajdziesz w nich dobre jedzenie i koktajle, a wieczorami także muzykę od DJ-ów lub koncerty na żywo.


RELAKS NAD WODĄ

Stolica Dolnego Śląska corocznie może się pochwalić wieloma wydarzeniami organizowanymi w plenerze, w tym roku, mimo obostrzeń pandemicznych – jest tak samo. W ramach Wrocławskiego Teatru Plenerowego w niedzielne popołudnia możesz obejrzeć “Kartotekę” w różnych parkach na terenie Wrocławia. W samym Wrocławiu odbywają się także liczne festiwale muzyczne, a wiele z nich również jest zupełnie darmowa - przykładowo Festiwal Old Jazz Days czy Vertigo Summer Vibes Festival.


Odwiedziłeś/łaś już któreś z tych miejsc? A może znasz jeszcze jakieś? Koniecznie daj znać w komentarzu!

43 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie