rp1ceh6dqi8l3ehbyv3sbu6287r4a8
 

Uczelniana pomoc psychologiczna #2 PoznańZdarzyło się coś, po czym nie możesz się pozbierać? A może masz problemy na studiach?

Przygotowaliśmy listę miejsc w Poznaniu, które pomogą Ci stanąć na nogi!


KRYZYS PSYCHICZNY

Przede wszystkim jakikolwiek kryzys psychiczny lub emocjonalny nie jest żadnym powodem do wstydu. Może spotkać każdego bez względu na wiek, kontakty z rówieśnikami czy sposób bycia. W razie, gdy czujesz, że nadszedł moment w Twoim życiu, kiedy przydarzył się Tobie - nie bój się prosić o pomoc. Jeśli jesteś studentem lub studentką z Poznania - pomoc możesz otrzymać na swojej uczelni.

Warto zaznaczyć, że pomoc psychologiczna na uniwersytetach nie jest jednak formą doraźną. W sytuacjach nagłych i pilnych najlepiej zgłosić się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej lub na Izbę Przyjęć.

UNIWERSYTET IM. ADAMA MICKIEWICZA W POZNANIU

Jednostką odpowiedzialną za udzielanie pomocy psychologicznej osobom studiującym na UAM jest Poradnia Rozwoju i Wsparcia Psychicznego. Z poradnią kontaktować można się w sprawie różnorodnych problemów - zarówno związanych z problemami z adaptacją do środowiska uczelnianego, kryzysem psychicznym albo innymi problemami osobistymi. Forma wsparcia jest dopasowana do konkretnej sytuacji. W celu umówienia się na konsultację w Poradni studenci UAM mogą kontaktować się w następujących terminach:

  • poniedziałki i czwartki w godz. 9:00-10:00 pod nr tel.: 61 829 24 94

  • wtorki i piątki w godz. 10:00-11:00 pod nr tel.: 61 829 24 88

  • środy w godz 9:30 - 10:30 pod nr tel.: 61 829 24 94

https://amu.edu.pl/studenci/przewodnik_studenta/pomoc-psychologiczna


UNIWERSYTET MEDYCZNY IM. KAROLA MARCINKOWSKIEGO W POZNANIU

Studenci poznańskiego uniwersytetu medycznego mogą skorzystać z pomocy Poradni Zdrowia Psychicznego, która działa na mocy umowy WOW NFZ. Pomocy psychologicznej studentom udzielają wykwalifikowani specjaliści - psycholodzy, psychoterapeuci i psychiatrzy. Przed wizytą konieczna jest rejestracja telefoniczna, która jest możliwa od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-18.00 pod numerem 881 969 827.

http://ucs.poznan.pl/poradnia-zdrowia-psychicznego


UNIWERSYTET PRZYRODNICZY W POZNANIU

Na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu działa Centrum Wsparcia i Rozwoju Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Jego działanie obejmuje między innymi doradztwo zawodowe, poprawę dostępności infrastruktury dla studentów z niepełnosprawnościami, a także wsparcie psychologiczne i pomoc w sytuacjach kryzysowych. W ramach wsparcia psychologicznego możliwe są konsultacje osobiste lub online oraz psychoedukacja. Natomiast w ramach wsparcia kryzysowego Centrum oferuje:

  • interwencję kryzysową psychoterapeuty/psychologa,

  • specjalistyczne wsparcie seksuologa,

  • konsultację psychiatryczną.

https://cwr.up.poznan.pl/


POLITECHNIKA POZNAŃSKA

Osoby studiujące na Politechnice Poznańskiej mogą liczyć na bezpłatną pomoc w Punkcie Pomocy Psychologicznej Politechniki Poznańskiej. Przed konsultacją studenci muszą zapisać się poprzez stronę e-rezerwacje.put.poznan.pl. Ze względów epidemiologicznych konsultacje odbywają się w formie online.

https://www.put.poznan.pl/bon/punkt-pomocy-psychologicznej-politechniki-poznanskiej


Znasz inne miejsca, gdzie można otrzymać fachową pomoc? Podziel się nimi w komentarzu!
28 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie