rp1ceh6dqi8l3ehbyv3sbu6287r4a8
 

Uczelniana pomoc psychologiczna #1 Gdańsk

Zaktualizowano: 21 paź 2021Czujesz się przytłoczona lub przytłoczony? Masz gorszy okres i nie wiesz, jak go przezwyciężyć? Przygotowaliśmy listę miejsc w Gdańsku, które mogą Ci pomóc!


Kryzys psychiczny może dotknąć każdego z nas - niezależnie od wieku, wykonywanej profesji czy charakteru. Osoby w wieku studenckim również mogą doświadczać problemów ze zdrowiem psychicznym, dlatego warto dowiedzieć się o możliwościach uzyskania wsparcia na uczelniach.

KRYZYS PSYCHICZNY NIE JEST POWODEM DO WSTYDU

W ostatnich latach coraz częściej i głośniej mówi się o tematyce zdrowia psychicznego. Nic dziwnego - już w 2018 roku WHO alarmowało, że depresja może stać się do 2030 roku najczęściej występującą chorobą.


Jednocześnie warto nadmienić, że według danych zaprezentowanych w raporcie “Zdrowie psychiczne w Unii Europejskiej” udostępnionym przez Kancelarię Senatu aż u 23,4% przebadanych Polaków rozpoznano przynajmniej jedno zaburzenie psychiczne. To oznacza, że co czwarta osoba mieszkająca w naszym kraju zmaga się z problemami ze zdrowiem psychicznym. Kryzys psychiczny może dotknąć każdego i każdą z nas - sięganie po pomoc to nie wstyd, a wyraz odpowiedzialności i odwagi. Jeśli studiujesz na którymś z gdańskich uniwersytetów, możesz skorzystać z pomocy psychologicznej dostępnej na uczelni.


Warto zaznaczyć, że pomoc psychologiczna na uniwersytetach nie jest jednak formą doraźną. W sytuacjach nagłych i pilnych najlepiej zgłosić się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej lub na Izbę Przyjęć.

UNIWERSYTET GDAŃSKI

W czasie pandemii COVID-19 na Uniwersytecie Gdańskim powstało uczelniane Centrum Wsparcia Psychologicznego. Spotkania odbywają się w formie online i są dostępne dla całej społeczności akademickiej skupionej wokół Uniwersytetu Gdańskiego. Na stronie uczelni dostępna jest również informacja, że wsparcie ze strony Centrum wciąż się rozwija i w przyszłości ma być dostępne dla studentów wszystkich uczelni w regionie. Zapisy są możliwe drogą mailową oraz przez stronę internetową.


https://centrumwsparcia.ug.edu.pl/zasady/

GDAŃSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY

Gdański Uniwersytet Medyczny umożliwia swoim studentom bezpłatne konsultacje psychologiczne. Obecnie, ze względu na sytuację epidemiologiczną, konsultacje odbywają się poprzez Skype. Wcześniej należy umówić się drogą mailową. W ramach konsultacji możliwe jest wsparcie krótkoterminowe, ale nie regularna psychoterapia - jednak pomocy udzielają certyfikowani psychoterapeuci z wieloletnim doświadczeniem, dlatego warto skorzystać z ich pomocy. Informacje na temat konsultacji można znaleźć w Extranecie.

POLITECHNIKA GDAŃSKA

Politechnika Gdańska również umożliwia swoim studentom uzyskanie pomocy psychologicznej. Z pomocy psychologa w ramach działalności Centrum Pomocy Psychologicznej może skorzystać bezpłatnie każdy student i doktorant Politechniki Gdańskiej. Ze względu na pandemię, wizyty również odbywają się w formie online, a studenci mogą kontaktować się z centrum drogą mailową.


https://pg.edu.pl/studenci/sprawy-studenckie/pomoc-psychologiczna


Nie wahaj się i poproś o pomoc, kiedy tego potrzebujesz!

49 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie