rp1ceh6dqi8l3ehbyv3sbu6287r4a8
 

SNH Trójmiasto 2017Pierwsza edycja wydarzenia ''Studia na Horyzoncie'' odbyła się w 2016 roku. Liczne i entuzjastyczne przyjęcie utwierdziło nas w przekonaniu, że projekt ten trzeba rozwinąć i w przyszłych latach zwiększyć liczbę lokalizacji. Tak też się stało i w 2017 roku przyszedł czas na drugą edycję w znacznie większym gronie, gdzie mieliśmy przyjemność gościć w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i właśnie Trójmieście.


Konferencja odbyła się 08.12.2017 roku w budynku Gdańskiego Muzeum II Wojny Światowej i trwała od godziny 13 do 18. Choć do dyspozycji mieliśmy dwie sale – kinową i konferencyjną, widownia była licznie zapełniona i w pewnym momencie zaczęło brakować miejsc. 450 uczestników mogło posłuchać 35 prelegentów, z których każdy był przedstawicielem innego kierunku. Dodatkowo wystąpiło kilkoro gości z Warszawy. Lokalnymi partnerami byli State Street, PJATK, EF oraz Gumtree, z którymi uczestnicy mogli porozmawiać o pracy i podróżach.


Projekt ten w swoim założeniu skupia się na dwóch głównych filarach, jakimi są przedstawienie przez prelegentów w sposób niezależny od uczelni konkretnych kierunków, podzielonych na bloki tematyczne, i ich interaktywnej rozmowie z uczestnikami, by pomóc w rozwianiu wszelkich wątpliwości i odpowiedzieć na nurtujące pytania. Taki też był porządek spotkania, gdzie po prezentacjach różnych kierunków z przekroju trójmiejskich uczelni odbywały się żywiołowe rozmowy z ich studentami.


W Trójmieście przyszli studenci mogli posłuchać między innymi o kierunkach takich jak: Prawo (Kornel Machnikowski), Inżynieria biomedyczna (Szymon Krawczuk), Gospodarka przestrzenna (Krzysztof Derc), Logopedia (Alicja Niemirska), Pedagogika resocjalizacyjna (Agnieszka Winiarska), Nanotechnologia (Katarzyna Wiciak), Matematyka (Bartek Miszkiewicz), Międzynarodowe stosunki gospodarcze (Patrycja Majdak), Studia lekarskie (Nicole Geryk), Filologia polska (Marta Nowicka), Psychologia biznesu (Michalina Tańska), Fizjoterapia (Rafał Antoniak), Kulturoznawstwo (Julia Fedde), Dyplomacja (Zuzanna Tomaszewska) i innych. Prelegenci opowiadali o różnych kierunkach z różnych trójmiejskich uczelni wyższych w sposób interesujący, dzięki czemu zgromadzeni widzowie mogli odpowiedzieć sobie na pytanie z pełną świadomością, czy to właśnie te studia chcą wybrać, bądź wziąć pod uwagę inny kierunek.


Konferencja przebiegła bardzo pomyślnie, o czym świadczą pozytywne wypowiedzi uczestników trójmiejskiego wydarzenia:


,,Udział w ''Studiach na Horyzoncie'' sprawił mi niesamowitą radość. Po wygłoszeniu prelekcji masa osób pozostała, żeby ze mną porozmawiać. Z kilkoma osobami mam kontakt do dziś - gdy pojawiają się u nich jakieś wątpliwości związane z rekrutacją, czy z przyszłymi zajęciami, staram się zawsze pomóc. Myślę, że gdyby nie to wydarzenie, to mieliby dalsze wątpliwości, a tak w jakimś stopniu udało mi się im doradzić.'' (Karol, prelegent)

,,''Studia na Horyzoncie'' to świetna możliwość spotkania się z absolwentami i studentami interesujących maturzystów kierunków i posłuchania, jak naprawdę wygląda studiowanie na nich. Znakomicie zorganizowana impreza pozwala posłuchać, obejrzeć, a nawet zadać pytania żywym reklamom poszczególnych wydziałów i specjalizacji, upewnić się co do własnych wyborów i rozwiać wątpliwości dotyczące praktycznego aspektu studiowania. Polecam.'' (Marta, prelegentka).

Kolejna, trzecia edycja, odbędzie się na przełomie listopada i grudnia 2018 roku rozszerzona o kolejne dwa miasta: Lublin i Poznań. Bądźcie z nami!


Marcelina Wilczewska

237 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie