rp1ceh6dqi8l3ehbyv3sbu6287r4a8
 

Jakie miasto na studia wybrać? cz. 8. TrójmiastoTrójmiasto – trzy świetnie skomunikowane miasta, w każdym bogata oferta szkół wyższych i wiele możliwości na spędzanie wolnego czasu, a także na rozwój zawodowy i osobisty. Po 4 latach studiowania na Uniwersytecie Gdańskim nie wyobrażam sobie studiować nigdzie indziej.

Wśród największych uczelni publicznych znaleźć można:

  • Politechnikę Gdańską,

  • Uniwersytet Gdański,

  • Uniwersytet Morski w Gdyni,

  • Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni,

  • Gdański Uniwersytet Medyczny.

Działa tu również wiele prywatnych szkół wyższych z równie dobrą ofertą, np. Wyższa Szkoła Bankowości i Administracji w Gdyni. I nie ma chyba kierunku, którego nie można studiować w Trójmieście, no może poza weterynarią.


Praca

Niewątpliwie w Trójmieście łatwo znaleźć również pracę, zarówno w wielkich korporacjach, jak i w małych firmach. W każdym mieście: Gdańsku, Gdyni i Sopocie, swoje siedziby ma wiele międzynarodowych korporacji takich jak m.in. pwc, Deloittle, State Street, Dr Oetker, Speednet i Intel. Już od pierwszych lat studiów wielu studentów rozpoczyna praktyki w swoim zawodzie, co pozwala na zdobycie bezcennego doświadczenia.


Rozrywka

Niezależnie od wybranego kierunku studiów, każdy potrzebuje chwili wytchnienia, odrobiny rozrywki i czasu spędzonego ze znajomymi. Na szczęście ani w Gdańsku, ani tym bardziej w Sopocie i Gdyni nie brakuje miejsc, gdzie można ciekawie spędzić czas wśród ludzi. Dodatkowo dzięki prężnie działającym organizacjom studenckim co roku w Trójmieście odbywają się festiwale muzyczne takie jak Technikalia i Delfinalia. Niejednokrotnie gościły podczas nich takie zespoły i wokaliści jak np. Happysad, Organek, Łąki Łan, Perfect, Hay, Luxtorpeda i wiele, wiele innych.


Życie w Trójmieście

Dla tych, którzy planują przeprowadzić się do Trójmiasta na czas studiów, z pewnością istotne okażą się informacje na temat kosztów życia. Na początek warto jednak rozważyć zamieszkanie w jednym z wielu akademików. Jeżeli jednak postanowiłeś lub postanowiłaś wynająć mieszkanie musisz wiedzieć, że ceny w Gdyni, Gdańsku i Spocie są zdecydowanie wyższe niż ceny wynajmu w mniejszych okolicznych miastach. Pozostałe koszty raczej nie różnią się znacznie od cen, które panują w innych lokalizacjach.


A od siebie dodam, że Trójmiasto jest miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Dzięki studiowaniu w Trójmieście mam mnóstwo możliwości pracy, rozrywki i rozwoju. Mogę uczestniczyć w wielu, również bezpłatnych, szkoleniach i projektach, a do tego zawsze blisko mam do pięknego morza!Autor: Alicja Pomierska

48 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie