rp1ceh6dqi8l3ehbyv3sbu6287r4a8
 

BACKSTAGE SNH Warszawa 2018 - wydarzenie oczami organizatorów

Jak co roku, po wielu miesiącach burzliwych przygotowań – udało nam się! I w tym roku zorganizowaliśmy prelekcje połączone z możliwością spotkania oko w oko ze studentami. Jak było?

Było w samym centrum Warszawy, było specjalnie dla Was i było to coś wielkiego!

A to z czym musieliśmy się zmierzyć i jak wyglądały przygotowania od podszewki dowiecie się z tekstu poniżej! :)


 


Warszawska rodzinka w komplecie, działamy!

Sierpień. Nie ma łatwo; pierwsze spotkanie, burza mózgów.

W naszych rozmowach przewija się Stadion Narodowy, sterowiec reklamowy i patronaty najważniejszych osób w kraju.

Wniosek? Potrzebujemy rąk do pracy :) No nieźle.

I tak oto jednym z priorytetów stało się poszukiwanie ambasadorów.

I tak oto właśnie w tym roku, zebraliśmy ich ponad dwudziestu.

Mieliśmy szczęście, bo znaleźliśmy ludzi, którzy widzieli w tym coś więcej niż rozwieszanie plakatów; takich, którzy po wszystkim postanowili z nami zostać.

Kolejne miesiące zweryfikowały nasze plany, a mimo to zdecydowaliśmy się na bardzo odważny program. Grafik zawierał prawie pół setki wystąpień samych studentów a my ciągle rozmyślaliśmy o atrakcjach jakimi chcemy Was zaskoczyć. Ogarniamy bartery, patronaty honorowe i medialne – przecież nie może być nudno!
Październik. Od końca wakacji zaczynamy spotykać się regularnie. Rusza przedstudyjna grupa na Facebooku, a my wyznaczamy datę wydarzenia i już wiemy, że od teraz czas zaczyna nas gonić. Zobaczymy się 14 grudnia i to w samym centrum Warszawy, bo tego dnia przejmujemy Pałac Kultury i Nauki :)


Listopad. Wystartowało wydarzenie na Facebooku. Już pierwszego dnia liczba kliknięć przekroczyła pięćset! To zwiastowało tylko, że skala wydarzenia będzie większa niż kiedykolwiek wcześniej.

W szkołach od miesiąca pojawiają się plakaty. Jest ciężko, a tempo coraz szybsze. Szukamy prelegentów, finalizujemy umowy ze sponsorami i partnerami. Nasze wydarzenie już za miesiąc!W drugiej połowie listopada wpisy na naszym wydarzeniu pojawiają się obowiązkowo dwa razy w tygodniu.

Dorota i Daniel wspierają ambasadorów, Zuzia, Martyna i Łukasz prześcigają się w szukaniu kolejnych prelegentów. Ola jest niezastąpiona w barterach. Sprawy medialne, jak co roku, powierzone są Kamili i Annie z wyjątkiem konkursów nadzorowanych przez Mateusza. Dopracowaniem szczegółów zajmuje się Michał. Nad wszystkim czuwa skrupulatna szefowa – Justyna.


Nadszedł grudzień a z nim dwa tygodnie na zwieńczenie tego, nad czym pracowaliśmy przez wszystkie miesiące. Przez ten czas pojawiało się wiele niespodzianek i trudności, ale daliśmy radę! Zaprezentowaliśmy Wam spot wydarzenia a w przeddzień finału zainteresowanie wyniosło ponad cztery tysiące osób! To najwięcej w całej naszej historii.


14 grudnia 2018 Dzień zaczynamy od przygotowania stanowisk, sprawdzenia sprzętu, dopracowania kolejności występów. Startujemy o 14:00, by przez siedem godzin odpowiedzieć na każde pytanie i pokazać Wam jak najwięcej możliwości. Przyjeżdżają teamy z innych miast oraz team globalny. Obecni są nasi partnerzy i sponsorzy. Mamy roll-upy, banery i plakaty.Oto jak podzieliliśmy sale!


Bo pomyśleliśmy o każdym szczególe. Już na wejściu spotykając naszych ambasadorów możecie zapytać o wszystko. Jest miejsce na relaks i wolne pogaduchy. Są dwie sale prelekcyjne; w każdej z nich prowadzący. Program został uprzednio podzielony na osiem bloków tematycznych, a niektóre prelekcje zorganizowane na zasadzie konfrontacji tych samych kierunków proponowanych przez różne uczelnie. Każda z prelekcji została nagrana i po zmontowaniu zagości na kanale, tak aby zasilić zbiór filmów z poprzednich kilku lat.

Finalnie na 60 prelekcji przychodzi ponad 1500 osób. 

Co najbardziej zapadło nam w pamięć? Zmęczenie połączone z satysfakcją, po zwieńczeniu wydarzenia. To uczucie napędza nas co roku i mamy nadzieję, że jeszcze długo będzie nam towarzyszyło, bo w tym roku prace nad kolejną edycją zaczęliśmy jeszcze wcześniej niż uprzednio.

…a skąd wiemy, że robimy to dobrze?

Przeczytajcie to, co napisali o nas uczestnicy w anonimowej ankiecie internetowej:


  • Bardzo podobało mi się że od razu przy wejściu poinformowano nas co mamy robić i gdzie się udać


  • Dużym atutem było to że zostały zaprezentowane bardzo różnorodne kierunki, oprócz tego uważam że bardzo fajne jest też to że można było porozmawiać z prelegentami po oficjalnym spotkaniu i były spotkania nie tylko stricte o studiach ale też np. o gap year. Uważam, że organizujecie super wydarzenie i dowiedziałam się na nim bardzo wielu ciekawych rzeczy.


  • Wydarzenie pomogło mi bardzo w określeniu tego, co chcę studiować. Dzięki rozmowom z przedstawicielami będę aktywniej szukać informacji o uczelniach i kierunkach.


  • Dzięki temu wydarzeniu dowiedziałem się konkretnych informacji co do studiów i obiektywnej oceny studentów.


  • Prelegenci pokazali jak faktycznie wyglądają dane kierunki i czym kierować się przy wyborze studiów.W każdym z cytatów zachowano zarówno oryginalną treść jak i pisownię. Chociaż my właściwie sądzimy to samo. 

POZDRAWIAMY! - Team Warszawa

149 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie