rp1ceh6dqi8l3ehbyv3sbu6287r4a8
 

IDEA STUDIÓW NA HORYZONCIE

INICJATYWY

KONFERENCJE STACJONARNE

Flagowym i cieszącym się największym powodzeniem przedsięwzięciem realizowanym przez Stowarzyszenie, są coroczne konferencje stacjonarne, które odbywają się w każdym z naszych miast. Kierunki z każdej dziedziny nauk, najlepsze uczelnie w kraju i rzetelna wiedza z pierwszej ręki - te 3 czynniki charakteryzują nasze konferencje.  Format każdej z nich to krótka prezentacja każdego z kierunków, po których następują tzw. Swobodne Pogaduchy, czyli rozmowy licealistów ze studentami - normalne, bezpośrednie, przypominające rozmowę dwóch dobrych znajomych. Podczas tych kilkunastu minut można zweryfikować swoje wątpliwości, zadać wszystkie pytania, które do tej pory pozostawały bez odpowiedzi. 

KONFERENCJE ONLINE

Rok 2020 wniósł w życie Stowarzyszenie wiele zmian, w tym zmianę formatu naszych konferencji, które ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią, musiały zostać przeniesione do sieci. Konferencje przyciągnęły łącznie 190 000 widzów, którzy mogli posłuchać o 196 kierunkach! Jeśli jesteście ciekawi poszczególnymi prelekcjami - ich zapisy znajdziecie na naszym Facebook’u.

POGADAJMY O STUDIACH

Platforma PogadajmyoStudiach.pl to pierwsza w Polsce platforma internetowa, która umożliwia uczniom szkół średnich bezpośredni kontakt ze studentami wybranych kierunków i uczelni. Zakładając bezpłatne konto na platformie Pogadajmy o Studiach, uczniowie zyskują dostęp do bazy ponad 1000 studentów z całej Polski, a także wielu webinariów realizowanych przez naszych partnerów. Platforma jest więc darmowym i obiektywnym źródłem informacji, które może nie tylko pomóc wszystkim osobom, które są wciąż niezdecydowane co do dalszej drogi edukacji, ale także skutecznie wypełnić  przepaść, jaka wiąże się z przystosowaniem się maturzystów do warunków panujących na uczelniach.

STUDIA ON AIR

Studia on Air, które swój początek mają w roku 2020, to serie spotkań live ze studentami najpopularniejszych kierunków i uczelni, podczas których studenci nie tylko opowiadają o swoich doświadczeniach akademickich, ale także odpowiadają na wszelkie pytania widzów. Zapisy z każdego spotkania można znaleźć na naszym Facebook’u.

PRZEDSTUDYJNA GRUPA WSPARCIA - MATURA I STUDIA NA HORYZONCIE

Przedstudyjna Grupa Wsparcia - Matura i Studia Na Horyzoncie to autorska grupa gromadząca studentów i uczniów szkół średnich z całej Polski. Celem grupy jest stworzenie przyjaznego środowiska wymiany doświadczeń akademickich, które umożliwi wszystkim zainteresowanym zdobycie niezbędnych informacji na temat wymarzonego kierunku studiów bądź uczelni. 


Chcesz zadać pytanie odnośnie interesującego Cię kierunku? A może chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami akademicki z innymi? 


Nie wahaj się i już teraz dołącz do naszej społeczności!