rp1ceh6dqi8l3ehbyv3sbu6287r4a8

IDEA STUDIÓW NA HORYZONCIE

IDEA STUDIÓW NA HORYZONCIE

Pisanie o idei Studiów na Horyzoncie jest o tyle trudne, ze ona ciągle ewoluuje. Każdy nowy członek organizacji wnosi do niej nowe pomysły i potrzeby, które zmieniają SnH. Jednak koniec końców na pierwszy miejscu zawsze będą studia i życie studenckie. Bo studia to nie tylko papier, ale jeden z najlepszych okresów w życiu. Dlatego warto świadomie podjąć decyzje gdzie i jak go spędzić.

Wybór studiów. Te dwa słowa zaczynają się pojawiać w życiu każdego z nas mniej więcej w drugiej klasie szkoły średniej.

Z biegiem czasu, staja się jednym z największych problemów każdego licealisty. Ta decyzja jest mu przedstawiana jako ta dotychczas najważniejsza. Jako ta, która w bardzo dużym stopniu zdefiniuje jego życie. Szukanie odpowiedniego kierunku, czytanie informatorów uczelni, targi uniwersyteckie – to wszystko powoduje wzrost liczby pytań. Często wybierając kierunek licealiści kierują się stereotypami. Nie wiedza, co tak naprawdę będą robić przez najbliższych 5 lat swojego życia. Potem, będąc już studentem, ich pytania zmieniają się z „co wybrać?” na „czy na pewno dobrze wybrałem?” albo, dość pesymistyczne, stwierdzenie „to był błąd”.

Każdy z założycieli naszego Stowarzyszenia miał ten sam problem – w momencie decyzji nie wiedzieliśmy, z czym tak naprawdę wiąże się wybór danego kierunku. Orientowaliśmy się gdzie jest kampus naszej przyszłej uczelni, wiedzieliśmy kto z naszych znajomych na nią idzie, czytaliśmy o swoich przyszłych zarobkach. A potem rzeczywistość pokazała, ze nie mieliśmy pojęcia o kwestiach, które na co dzień są najważniejsze. Nie wiedzieliśmy co tak właściwie robi się na danym kierunku, nie mieliśmy pojęcia jakich przedmiotów się spodziewać ani jak wykładowcy i inni pracownicy uczelni podchodzą do studentów.

Nikt nie mówił nam, co trzeba naprawdę lubić, by cieszyć się danym kierunkiem. O tym czy można połączyć studia z praca tez nigdzie nie przeczytaliśmy. O przyszłej karierze patrząc z perspektywy jednostki, a nie statystyk, tez nikt nie wspomniał. O organizacjach studenckich, Erasmusie, międzynarodowych projektach tez. A koniec końców to są najistotniejsze rzeczy. Bo co z tego, ze wiesz gdzie jest Twoja uczelnia i jak nazywa się kierunek Twoich studiów – to nie to definiuje 5 lat Twojego życia. To tylko opakowanie, a prawdziwa zawartość pozostaje ukryta.

Naszym celem jest dostarczenie praktycznej wiedzy o studiowaniu, która pozwoli podjąć świadoma decyzje każdemu maturzyście. Jednocześnie zależało nam na skróceniu dystansu, jaki często występuje miedzy licealistami a studentami. Chcieliśmy być pomostem miedzy tymi grupami, który ułatwi podjęcie decyzji i wejście w nowy rozdział edukacji.

Tak wpadliśmy na pomysł zorganizowania konferencji. Chcieliśmy umożliwić licealistom posłuchanie studentów kilkudziesięciu kierunków mówiących o praktycznych aspektach studiowania. To wszystko od początku miało być niezależne od uniwersytetów, aby zachować w pełni obiektywny przekaz i odrzucić powagę, z jaka wiążą się uniwersytety.

 

Format naszych konferencji to krótka prezentacja każdego z kierunków, po których następują tzw. Swobodne pogaduchy, czyli po prostu rozmowy licealistów ze studentami. Normalne, bezpośrednie, przypominające rozmowę dwóch dobrych znajomych. Bo to właśnie to jest najlepsze źródło informacji. Podczas tych kilkunastu można zweryfikować swoje wątpliwości, zadać wszystkie pytania, które do tej pory pozostawały bez odpowiedzi. Dlatego nasze wydarzenia to jedyna szansa by jednego dnia porozmawiać z wybitnym studentem medycyny, prawa, automatyki i robotyki, informatyki i kilkadziesiąt innych kierunków. Tylko Studia na Horyzoncie dają dostęp do wiedzy o codziennym życiu studenta danego kierunku.

Z biegiem czasu Studia na Horyzoncie stały się organizacja, która współtworzy kilkaset osób. Organizatorzy, prelegenci, ambasadorzy – każdy z nas dołożył cegiełkę do tego, czym obecnie jest nasza inicjatywa. Dla wielu z nas SnH były pierwszym projektem, w którym brali udział. To sprawia, ze nasza idea już nie tylko pomaga wybrać studia, ale tez pokazuje, ze działanie pro bono może być wciągające i rozwijające.

  • Facebook - Biały Krąg
  • Instagram - Biały Krąg
  • YouTube - Biały Krąg

Każda złotówka się liczy, jeśli chcesz pomóc zrób przelew na numer konta podany poniżej tytułując go "Darowizna".
Dziękujemy <3

Numer konta: 23 1750 0012 0000 0000 3845 7958

STOWARZYSZENIE STUDIA NA HORYZONCIE

KRS: 0000696945

NIP: 7010718547​
REGON: 368393738


kontakt@studianahoryzoncie.pl

ul. Marszałkowska 58
00-545 Warszawa

2016-2019 Studia na Horyzoncie made with <3